Claudiu Buciu a cerut, în ședința de ieri, modificarea organigramei aparatului de specialitate al Primarului Municipiului Lugoj, conform, lugojeanul.ro.
În proiectul aprobat de consilierii locali apar mai multe modificări dar și înființarea unui post nou de administrator public (city-manager). Este vorba despre postul pe care primarul Lugojului și-o dorește angajată pe reprezentanta PLUS, Anca Micșa.
Biroul respectiv ar trebui să aducă Lugojului cele mai importante sume de bani, în perioada următoare, din proiecte cu finanțarea europeană și finanțarea guvernamentală.
Amănunte pe: lugojeanul.ro




















































































































