Un rucsac abandonat in Piata Unirii din Timisoara a declansat o operatiune de interventie, joi dupa-amiaza, conform, opiniatimisoarei.ro.
Lasata sub o banca de piatra ce margineste spatiul verde, la doi pasi de terasele pline, geanta a pus pe jar niste trecatori care au sunat la 112 si au dat alarma.
Imediat zona a fost izolata de politisti, care n-au lasat oamenii sa se apropie, a fost chemat un echipaj antitero de la IPJ Timis, dar si pompierii si o ambulanta SMURD, precum si un caine special dresat sa ia urma de explozibil……
Amănunte pe: opiniatimisoarei.ro


















































































































