Se creează situații tensionate între șoferi în goana după un loc de parcare în zona zero a Timișoarei. Gabriel Milovanovici, un timișorean care locuiește în cartierul Cetate, pe strada Vasile Alecsandri, a povestit, vineri după-amiază, la dezbaterea privind noul sistem de parcare al Timișoarei, că a găsit o amendă pe parbriz după ce a lăsat mașina în apropiere de stația de troleibuz din Piața Mărăști, conform, pressalert.ro.
„Nu mai avem nici acolo voie să parcăm pentru că e dreptul fiecărui cetățean să își aducă la școală copiii, dar chiar să îi bage până în clasă, nu văd normală treaba. Noi venim acasă, ei vin, își aduc copiii, lasă mașinile, mai stăm de vorbă, mai bem o cafea, e OK. Noi venim acasă. N-avem unde să ne mai parcăm mașinile. Ne certăm cu ceilalți. De exemplu, pe strada Paul Chinezu, m-am certat cu un domn, care mi-a zis: du-te și parcheaz-o la tine în față……………………….
Citeste mai mult pe: pressalert.ro.




















































































































