Lucrările continuă pe șantierul centurii de sud a Timișoarei. Potrivit Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Timișoara, constructorul nu mai sunt mult până când va începe să toarne primul strat de asfalt în zona localității Chișoda, conform, banatulazi.ro.
„În această săptămână, antreprenorul de pe șantierul variantei de ocolire Timișoara Sud, Tirrena Scavi, a început așternerea stratului de formă din piatră spartă în zona localității Chișoda. Din punctul de vedere al procesului tehnologic, după această etapă va urma primul strat de asfalt…………………………..
Amănunte pe: banatulazi.ro.


















































































































