Timișorenii sunt așteptați la spectacolul de teatru „Metamorfoze”. Sâmbătă și duminică, la Casa de Cultură a Studenților Timișoara puteți parcurge labirintul senzorial creat de către voluntarii Asociației Teatrul Experimental Senzorial (Teatrul Labirint Asylum), sub coordonarea regizorului Sebastian Dobrescu. Intrarea este gratuită, tion.ro.
Sâmbătă și duminică, între orele 12 și 19, spectatorii sunt așteptați la Casa de Cultură a Studenților Timișoara.
„Spectacolul «Metamorfoze» este conceput ca o călătorie imersivă către rădăcinile universului, în jurul celor patru elemente și a întrebării primordiale: «Ce le ține împreună?». Spectatorii vor deveni co-creatori ai unei călătorii a simțurilor, ce îmbină iluzia cu realitatea, unde imaginația poate prinde forme noi și sentimentele valori nedescoperite”, spun organizatorii……………………………………………..
Amănunte pe: tion.ro.


















































































































