În Timiș, de sâmbătă până duminică au fost raportate 317 infectări cu coronavirus, cele mai multe la Timișoara – 157. Aproape 500 de pacienți cu Covid-19 sunt internați în spitalele din județ. Rămân nouă focare active la această dată, conform, tion.ro.
În Timiș, în ultimele 24 de ore au fost confirmate pozitiv 317 de persoane cu Covid-19, în urma procesării a 1367 de teste, din care 211 teste rapide. Sunt și patru cadre medicale printre cei infectați. Conform Prefecturii Timiș, cele mai multe cazuri sunt raportate în Timișoara – 157, urmată apoi de Lugoj cu 19…….
Amănunte pe : tion.ro.




















































































































