– Primăria Timișoara a cheltuit 250.000 de lei din fonduri UE pentru un Ghid anti-corupție, conform, banatulazi.ro.
– Cea mai mare parte a banilor a mers către funcționarii care au gestionat proiectul european
– La scurt timp după încheierea proiectului anti-corupție, un director din Primărie a devenit suspect într-un dosar de corupție
– Primăria Timișoara a decontat un milion lei din proiecte europene în perioada 2017–2020, dar a plătit 6,5 milioane lei sporuri pentru 128 angajați …..
Amănunte pe: banatulazi.ro.




















































































































