Nici in acest an, din pricina pandemiei, nu se organizeaza Targul de Pasti la Timisoara. Au fost insa montate in centru decorurile cumparate in 2019 de fosta administratie, conform, opiniatimisoarei.ro.
Pe spatiile verzi din Piata Victoriei si din Unirii au fost instalate figurine cu oua, flori, fluturi si iepurasi.
Vremea frumoasa de Florii si slujbele tinute la Catedrala Mitropolitana, dar si la alte biserici ortodoxe din oras au scos timisorenii din case, astfel ca zona centrala era intesata de oameni la orele pranzului, iar terasele pline……………………..
Amănunte pe: opiniatimisoarei.ro.




















































































































