Daca medicii care ajuta la campania de vaccinare impotriva COVID-19 urmeaza sa fie recompensati financiar, si profesorii vor primi bani in plus, conform, opiniatimisoarei.ro.
Anuntul a fost facut de ministrul Educatiei, Sorin Cimpeanu, care spune ca profesorii isi vor putea rotunji veniturile daca la revenirea elevilor fizic la cursuri vor fi dispusi a ii ajute pe copii sa recupereze materia pierduta.
„Este esential sa putem relua scoala in format fizic pentru a evalua ce pierderi au inregistrat elevii, nu din perspectiva a ceea ce a predat profesorul, ci din perspectiva a ceea de a asimilat elevul. E nevoie de o identificare particulariz…….
Amănunte pe: opiniatimisoarei.ro


















































































































