Presedintele Klaus Iohannis a convocat, miercuri, la Palatul Cotroceni, responsabilii in gestionarea pandemiei si a anuntat clar ca se pregatesc restrictii dure pentru limitarea raspandirii virusului, conform, opiniatimisoarei.ro.
Seful statului a spus clar ca se impun cat mai curand masuri care sa duca la stavilirea pandemiei, data fiind transmiterea comunitara extinsa a tulpinii Delta care face ca cifrele sa fie din ce in ce mai alarmante.
”Este alarmanta lipsa de actiuni concrete din partea autoritatilor si cifrele de astazi confirma, din pacate, ca nu s-a facut ceea ce ar fi trebuit pana acum. Am decis sa convoc maine o sedinta cu toti responsabilii guvernamentali implicati in gestionarea pandemiei, pentru instituirea unor masuri clare, restrictive, singurele care mai pot diminua in acest moment raspandirea infectarilor (…) in acelasi timp, pentru a opri acest val pandemic foarte agresiv, sunt necesare masuri urgente care sa stopeze transmisia comunitara intensa si este nevoie de ele acum……………………………………
Amănunte pe: opiniatimisoarei.ro.




















































































































