Luna septembrie a adus în Timiș o nouă creștere a ratei șomajului. Diferența față de august nu este una ridicată, dar arată trendul de creștere din ultima perioadă, înregistrat în economia județului, conform, debanat.ro.
Datele anunțate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Timiș arată că la finalul lunii septembrie rata șomajului a ajuns la 1,22%, în creștere față de rata de 1,17% în luna august. În total, sunt 4.289 de persoane care aveau oficial statut de șomer în Timiș. Rata este mai mare în cadrul populației de sex feminin, cu 1,59%, față de 0,93% la persoanele de sex feminin….
Amănunte pe: debanat.ro


















































































































