Pentru că nu reciclăm cât trebuie, municipalitatea a pierdut, într-un an, banii cu care ar fi putut moderniza o parcare de 50 de locuri sau ar fi putut asfalta un kilometru de drum public… conform, caon.ro.
Şeful administrativului reşiţean a reacţionat la faptul că municipiul încă n-a învăţat reciclarea, prezentând sumele pe care autoritatea locală le-a pierdut anul trecut din această cauză. „În 2020, gradul de reciclare în Reșița a fost de doar 11%, iar municipalitatea a fost obligată să plătească o taxă de 349.395 lei către fondul de mediu. Putem spune că am pierdut modernizarea unei parcări de 50 de locuri sau asfaltarea unui drum public pe un kilometru“…….
Amănunte pe: caon.ro















































































































