Elevii uneia dintre clasele a douăsprezecea de la Liceul „Coriolan Brediceanu” din Lugoj au fost trimiși, joi, acasă, după ce conducerea unității de învățământ a fost anunțată de către părinții unei eleve că a fost testată pozitiv și că are COVID-19,conform, lugojeanul.ro.
„Ieri, spre seară, am fost informat de către părinții unei eleve din clasa a douăsprezecea că a fost testată și rezultatul a fost pozitiv, din păcate. Fata respectivă, nu a mai fost la școală de joi, de săptămâna trecută. Noi am aflat aseară, iar astăzi de dimineață am dezinfectat sala și, conform legii, am așteptat să fin anunțați de către DSP.
amănunte pe lugojeanul.ro
















































































































