Clădirea în care a funcționat, mai mulți ani de zile, Secția TBC a Spitalului Municipal din Lugoj va fi demolată, după cum a anunțat, Claudiu Buciu, primarul Lugojului. Buciu spune că în acel spațiu se vor construi alte clădiri, conform, lugojeanul.ro.
„Am decis demolarea secției TBC pentru a elibera spațiul de acolo de această clădire. Studiem mai multe variante. Una dintre ele ar fi să construim o creșă, o grădiniță și locuințe pentru medici și nu numai pentru medici”, spune primarul Lugojului……
Amănunte pe: lugojeanul.ro





















































































































