Polițiștii din Reșița au fost sesizați în această dimineață, prin apel la 112, că, într-o cabină dezafectată aflată în proximitatea stației CF Reșița Nord, s-ar afla o persoană decedată.
La fața locului s-au deplasat de urgență un echipaj de poliție din cadrul Serviciului Județean de Poliţie Transporturi Caraș-Severin, pompierii din cadrul Inspectoratului Situații de Urgență Caraș-Severin și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță, fiin constatat decesului persoanei.
Polițiștii au stabilit că este vorba despre un tânăr în vârstă de 27 de ani. Nu au fost identificate urme vizibile de violență și nu există suspiciuni cu privire la cauzele decesului, a transmis IPJ Caraş-Severin.
Polițiștii continuă cercetările, pentru ucidere din culpă, în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care s-a produs decesul. Cercetările continuă sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Reșița.



















































































































