Cartea de identitate electronică devine obligatorie în cazul unor călătorii în străinătate. Concret, noul buletin vine la pachet cu o serie de beneficii, conform, timisoarastiri.ro.
Culmea, acesta nu este obligatoriu, doar că fără el oamenii nu vor mai putea călători în afara graniţelor ţării. O spune chiar preşedintele Autorităţii pentru Digitalizarea României, Octavian Oprea.
Șeful ADR spune că procesul de identificare electronică va fi completat de platforma software centralizată PSCID, prin care, cu o logare unică, fiecare cetăţean din România poate naviga în orice platformă electronică…………………….
Amănunte pe: timisoarastiri.ro.
:


















































































































