După deschiderea a șase noi centre Pfizer, printre care și cel de la Spitalul Județean, în Timiș s-au făcut cu peste 3.000 mai multe imunizări în două zile. În județ sunt și cele mai multe locuri libere din România în centrele de vaccinare, peste 5.500, conform, tion.ro.
În intervalul 23-24 martie, în Timiș s-au deschis șase centre Pfizer în județ, astfel că numărul celor vaccinați zilnic a crescut de la 2.491 marți la 3,777 miercuri (24 martie), respectiv la 4.173 joi (25 martie). Marți s-a deschis și centrul permanent de la Spitalul Județean din Timișoara, însă, în ciuda numelui, acesta nu funcționează momentan non-stop. Aici sunt 8 fluxuri de vaccinare – patru ziua și patru noaptea…….
Amănunte pe: tion.ro.


















































































































