În ziua în care România s-a apropiat de zece mii de cazuri într-o singură zi de noi infectări cu COVID-19, preşedintele Klaus Iohannis a prezidat o şedinţă de guvern, conform, debanat.ro.
Klaus Iohannis a anunțat mai multe restricţii în lupta cu coronavirusul joi seara. Astfel, toate şcolile o să treacă în online, angajaţii şi de la stat şi de la privat o să treacă la telemuncă unde este posibil, magazinele trebuie să fie închise seara cel târziu la ora 21.00, circulația pe timpul nopții restricționată, petrecerile interzise, târgurile și piețele închise, portul măștii obligatoriu peste tot în țară. Măsurile vor intra în vigoare luni.
Amănunte pe: debanat.ro


















































































































