Proiectul (ne)politic al lui Raul Ambruș, liberalul dat afară de la … liberali a devenit duminică realitate. În jurul său a adunat 700 de persoane, iar entitatea are un comitet de inițiativă format din consilierul local și de alți câțiva membri fondatori al ONL Timiș, conform, debanat.ro.
Duminică, 16 ianuarie, a fost lansată, la Timișoara, mișcarea politică Platforma Liberal Conservatoare, în prezența a peste 700 de persoane. De fapt, Platforma nu este partid politic, ci un club de dezbateri, ne spun inițiatorii.
Platforma Liberal Conservatoare a fost înființată în jurul unei comunități de sute de liberali, iar membrii comitetului de inițiativă sunt actualul consilierul local în cadrul Consiliului Local Timișoara, Raul Ambruș, și alți membri fondatori ai PNL Timiș, Cantemir Pârva, Nicolae Cocean, Ion Rila și Vinu Giumanca……………………….
Amănunte pe: debanat.ro.



















































































































