Nu-i slabesc cu verificarile si ii sanctioneaza pe banda rulanta pe proprietarii de restaurante, fast-food-uri sau macelarii, la Timisoara. Inspectorii DSVSA au descins, in doar 4 zile, in 52 de localuri, dar si in supermarketuri si piete, unde au controlat spatiile de depozitare, ingredientele, modul in care se manipuleaza alimentele, conform, opiniatimisoarei.ro.opiniatimisoarei.ro.
Unui supermarket i-au ars o amenda de 10.000 de lei pentru mizeria din depozit. Aceeasi amenda a primit-o si o macelarie din oras pentru modul in care erau intretinute utilajele si curatenie. Din 13 fast-food-uri verificate, 8 au luat amenzi, in valoare de 80.000 de lei pentru o multime de nereguli legate de depozitarea mancarii………………………………………………….
Amănunte pe: opiniatimisoarei.ro.


















































































































