Meteorologii anunță pentru vestul țării o zi cu temperaturi sub normalul perioadei, însă începând de duminică vremea intră într-un proces de încălzire, conform: https://www.radiotimisoara.ro/
Astăzi, cerul va fi variabil, iar pe arii restrânse se pot semnala ploi slabe de scurtă durată. La munte sunt așteptate precipitații mixte. Vântul va sufla slab până la moderat, iar în cursul nopții, în special pe văi și în depresiuni, se va produce brumă.
Temperaturile maxime se vor situa între 10 și 15 grade Celsius, în timp ce minimele vor coborî până la -4 grade în zonele depresionare și vor ajunge la aproximativ 4 grade în zonele de deal.
De mâine, vremea devine predominant frumoasă, iar valorile termice vor crește, apropiindu-se de normalul acestei perioade. Cerul va rămâne variabil, iar vântul va avea unele intensificări pe timpul nopții în sudul Banatului.
Maximele de duminică vor fi cuprinse între 12 și 18 grade, iar minimele între -3 grade în văi și depresiuni și până la 6 grade în zonele mai înalte. Spre dimineață, izolat, se va forma din nou brumă, potrivit meteorologilor.















































































































