Temperaturile din vestul țării se mențin astăzi sub valorile obișnuite pentru această perioadă, cu maxime între 19 și 24 de grade și minime între 7 și 13 grade, conform: https://www.radiotimisoara.ro/
Cerul va fi variabil, iar vântul va sufla slab până la moderat, cu intensificări izolate în sudul Banatului, unde rafalele pot atinge 40-50 km/h. Noaptea și dimineața, pe arii restrânse, se va semnala ceață.
Mâine, vremea se va încălzi și va fi în general frumoasă. Temperaturile maxime vor urca între 22 și 27 de grade, iar cele minime vor fi cuprinse între 9 grade în depresiuni și 16 grade în zonele de deal. Cerul rămâne variabil, iar vântul va sufla slab. Izolat, dimineața, este posibilă ceață, potrivit Serviciului Regional de Prognoză Timișoara.















































































































