Traficul este restricționat sâmbătă dimineață pe autostrada A1, în județul Timiș, după ce un autotren încărcat cu animale a acroșat glisiera mediană și a rămas blocat între cele două sensuri de mers, în zona localității Belinț, conform: https://renasterea.ro/
Accidentul s-a produs la kilometrul 468, pe sensul spre Deva. Din fericire, nu au fost înregistrate victime, fiind produse doar pagube materiale.
Potrivit DRDP Timișoara și Centrului Infotrafic, circulația spre Deva se desfășoară îngreunat, pe banda de urgență și prima bandă, în timp ce pe sensul Lugoj – Timișoara traficul se desfășoară normal. Restricțiile sunt estimate să rămână în vigoare până în jurul orei 10.


















































































































