Băcănia Lugojeană deschisă săptămâna trecută, pe str. Nicolae Bălcescu nr.9 (Centrul Luca), a înregistrat un adevărat record de vânzări pentru un produs celebru în urmă cu zeci de ani. Este vorba despre şerbet, un dulce de pe vremea bunicilor, conform, lugojeanul.ro.
„Şerbetul a fost vedeta vânzărilor noastre la produsele dulci. Am vândut peste 100 de borcane, în doar trei zile. Bucuria noastră e că oamenii care au cumpărat şerbet revin şi ne spun că e exact gustul pe care îl ştiu din copilărie. Asta e confirmarea că producătorul este unul serios şi produsul este bun”, spune Diana Fedeleş, administratorul Băcăniei Lugojene………………………………
Amănunte pe: lugojeanul.ro.



















































































































