Aquatim va întrerupe furnizarea apei în Timișoara și în mai multe localități din județ în zilele următoare, ca urmare a lucrărilor de modernizare și întreținere a rețelei de distribuție. Intervențiile vor afecta zone din sudul și nordul orașului, dar și localitatea Buzad, conform: https://www.opiniatimisoarei.ro/
Miercuri, 21 august, între orele 08:00 și 18:00, pe străzile Vulturilor, Splaiul Tudor Vladimirescu și altele, apa va fi oprită pentru conectarea unor conducte în cadrul proiectului de modernizare Timisoara Sud. În aceeași zi, începând cu ora 22:00, vor urma lucrări în zona intersecției dintre străzile Lorena și Gheorghe Adam, afectând alimentarea cu apă în cartierul Padurea Verde până la ora 05:00 a dimineții următoare.
De asemenea, pe strada Câmpului și în cartierele Freidorf, Dâmbovița și Calea Șagului presiunea apei va fi scăzută între 21 și 22 august, în timp ce în localitatea Buzad, între orele 09:00 și 16:00, rețeaua de distribuție și bazinul de înmagazinare vor fi spălate, cauzând o întrerupere temporară a apei.
Aquatim recomandă utilizatorilor să-și facă rezerve de apă și să aștepte limpezirea completă a apei după reluarea furnizării.


















































































































