La Lugoj nu au mai fost inregistrate infectări cu noul coronavirus de mai bine de o săptămână, potrivit raportărilor autorităților județene. Ultimul caz a fost cel de acum mai bine de 10 zile, raportat odată cu datele făcute publice de către Prefectură și DSP, conform, lugojeanul.ro.
În ultima perioadă, la nivel județean s-au raportat în jur de 1-3 cazuri pe zi, iar rata de infectare se menține la sub 0,08/1000 de locuitori de aproape o lună. La spitalul din Lugoj, au mai rămas doar doi pacienți internați cu coronavirus……………………………….
Amănunte pe: lugojeanul.ro.




















































































































