Un bărbat de aproximativ 80 de ani și-a pierdut viața miercuri seară, în urma unei explozii produse într-o locuință din Dumbrăvița, lângă Timișoara. Deflagrația a avut loc în camera tehnică a centralei termice pe lemne, însă nu a fost urmată de incendiu, conform: https://www.opiniatimisoarei.ro/
Vecinii au auzit bubuitura și au alertat autoritățile. La fața locului au intervenit pompierii din Timișoara cu două autospeciale și o ambulanță. Proprietarul casei a fost găsit fără viață în curte.
„La sosirea echipajelor, victima, un bărbat de aproximativ 80 de ani, era deja decedată”, au transmis reprezentanții ISU Timiș.
Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili cauzele exacte ale tragediei.




















































































































