O camionetă care transporta trei autoturisme a fost cuprinsă de flăcări, în noaptea de luni spre marți, pe autostrada A1, în apropiere de Pecica. Pompierii au reușit să stingă incendiul rapid și să salveze mașinile, însă camioneta a ars în totalitate, conform: https://renasterea.ro/
Apelul la 112 a fost făcut în jurul orei 01:00, iar la fața locului a intervenit un echipaj din cadrul Detașamentului Arad, cu o autospecială de stingere. La sosirea pompierilor, vehiculul era deja cuprins de foc, incendiul manifestându-se prin ardere generalizată.
Eforturile de intervenție au permis protejarea celor trei autoturisme transportate, care nu au fost afectate de incendiu.
Cauza probabilă a izbucnirii flăcărilor a fost stabilită ca fiind efectul termic.


















































































































