Breteaua de acces spre București din zona sensului giratoriu din Margina va fi utilizată pentru fluidizarea traficului și pentru accesul spre Timișoara. Soluția este temporară și va fi folosită de joi, începând cu ora 14. Atât la coborâre, cât și la urcarea pe autostradă, se formau cozi, iar timpii de așteptare erau de zeci de minute, conform, tion.ro.
„Pentru fluidizarea traficului rutier din nodul rutier Margina de pe autostrada A1, s-a instituit o soluție temporară de trafic în sensul giratoriu de pe DN 68A. Astfel, breteaua de acces pe autostrada A1 pe direcția București va fi folosită, începând de astăzi (joi-n.r.), de la ora 14, ca acces temporar spre Timișoara, iar ca punct de întoarcere este stabilită o zonă din autostrada A1, aferentă nodului rutier Margina…………………………
Amănunte pe: tion.ro.




















































































































