Spitalul din Lugoj se bucură de o relaxare temporară a activității intensificate în ultima vreme din cauza pandemiei. Scăderea numărului de cazuri de coronavirus s-a tradus și la unitatea medicală printr-o scădere a numărului de paturi ocupate cu bolnavi cu forme medii sau grave, conform, lugojeanul.ro.
Astfel, potrivit conducerii unității medicale, dintr-un total de 44 de paturi destinate pacienților cu coronavirus, sunt ocupate 25, iar dintre aceștia, 14 sunt pacienți confirmați și 11 suspecți…………………
Amănunte pe: lugojeanul.ro.




















































































































